Prašyčiau jūsų patarimo, kaip reikėtų pasielgti tokioje situacijoje.

Vidurnaktį traukiniu teko grįžti namo. Vagone buvo dar 3 keleiviai, bet jie išlipo pirmoje stotelėje. Taigi likau viena. Plungėje išlipau ir patraukiau link namų – kitame miesto gale. Tamsu visur, aplink nė gyvos dvasios. Už nugaros išgirstu žingsnius, tad imu eiti greičiau. Einantis iš paskos taip pat paspartina žingsnį. Pereinu į kitą gatvės pusę ir įsitikinu, kad kažkas seka man iš paskos. Pažiūrėjusi atgal matau, kad pavymui eina vyriškis. Pradedu dar greičiau eiti, beveik bėgu, bet vyriškis pasiveja ir paliečia mano petį. Tada aš iš streso prarandu sąmonę.

1.Prašome kitų grupės narių parašyti, kaip jie mato tą situaciją, ir pateikti komentarą.

2. Kviečiame pasidalinti su kitais savo patirtimi; aprašykite situaciją, kurioje reikėjo pasitikėjimo savimi, tačiau jo jums pritrūko.

3. Prašome pasirinkti vieną iš kolegų aprašytų situacijų ir parašyti savo patarimą.

Rizikuočiau

Elena Žirguliene -

Manau, kad iš baimės nieko napasakyčiau. Pradėčiau  greičiausiai rėkti , o eidama jei dar išeitų, bandyčiau  skambinti, ir garsiai kalbėti, lyg kalbėčiau su policija.

Žodžių: 23

Gyvenimo situacija

Raimonda Jucyte -

1, Baimės akys didelės...Važiuočiau šioje situacijoje su taksi.

2, Mėgau daug keliauti...Esu išgyvenus panašia situacija...Naktis Plungėje,kelias iš geležinkelio stoties iš tiesu nesmagus...einu...širdis daužosi (bijau tamsos)...staiga girdžiu mane kažkas vejasi...pasiveja...girtas jaunuolis klausia..." Gal degtuku turite..." atsisuku, o jis "Labas vakaras mokytoja",ištraukia cigarete iš dantų...šnekučiuodamiesi einame toliau...Išvada: dabartiniai "naktinėtojai"  buve mokiniai....

3,Rugsėjo pirma...skubu į šventę...Ir bum...nuleido mašinos ratą...moku pakeisti,bet su suknele,pasipuošus...gėda,kaip atrodysiu kitiems...

Žodžių: 82

Išsipildžiusi svajonė

Veronika Pilybiene -

Labai  mėgstu dainuoti, visada mėgau. Su pavydu žiūrėdavau  į ansamblyje dainuojančias koleges. 30 metų... Niekas nepakvietė, o pačiai pritrūko drąsos pasisiūlyti. 

Ir štai  po 30 metų vieną kartą nuoširdžiai prasitariau  vadovei, kad tai mano sena svajonė. Ir ką jūs manote?  Mane pakvietė į ansamblį, kuriame sėkmingai dainuoju.  Manau, kad visada reikia pasitikėti savimi ir pabandyti imtis veiksmų jai įgyvendinti.

Žodžių: 59

Mano nuomonė

Veronika Pilybiene -

Pirmiausia, neičiau naktį pėsčia namo, o išsikviesčiau taksi. 

Jei pajusčiau, kad eina kažkas iš paskos, būtų nejauku, bet nenorėdama be reikalo stresuoti,  geriau jau atsisukusi paklausčiau, ar 

mums pakeliui.

Žodžių: 29

Atsargumas

Adelė Šideikienė -

Išlipus iš traukinio nereikėjo eiti pėsčiomis ,o reikėjo kviestis taksi .

Žodžių: 10

Situacijos aptarimas.

Rima Česnauskienė -

Situacija pavojinga, tačiau neaiški, todėl reakcija nėra adekvati. Akivaizdu, kad moteris visiškai nekontroliuoja savo emocijų, nes jos reakcija situaciją padaro dar pavojingesnę. Praradusi sąmonę ji negalės nei apsiginti, nei ko nors pakeisti

Žodžių: 32

Situacija

Laima Galvanauskiene -

Į tokią situaciją, kai naktį reikia grįžti į namus gali patekti kiekvienas. O išgąstis jis priklauso nuo kiekvieno žmogaus nervų sistemos ir pasirengimo. Tai gal reikia išsikviesti taksi ir parvyti saugiai. Aš atiduočiau rankinuką, tegul ima (jei tikslas apiplėšimas).  Jei moteris iš baimės apalpo tai kaip ji galėjo elgtis, gintis, kalbėtis su pakeleiviu? Kas toliau vyko galim tik fantazuoti, gal vyriškis ją apvogė, o gal gaivino, kvietė medikus.....

Žodžių: 68

Nerizikuočiau

Elena Žirguliene -

Manau, kad būčiau išsikvietusi taksi, bet nėjusi tikrai bijau tamsoje vaikščioti, na o kitas būdas būčiau prašiusi, kad kas nors atvažiuotų parvežti.

Žodžių: 22

SITUACIJOS KOMENTARAS

Edita Selenienė -

Aš būčiau pasinaudojusi taksi paslaugomis.

Žodžių: 5

Prašyčiau jūsų patarimo, kaip reikėtų pasielgti tokioje situacijoje.

vilma skierienė -

Šioje situacijoje reikia manau ne bėgti o sustoti ir palaukti besivejančiojo ir paklausti , gal reikalinga pagalba. Mes parodysime , kad nebijome, svarbiausia savitvarda tokioje situacijoje kurioje nieko negalime pakeisti.

Žodžių: 28

Situacijos kurios nenorėčiau

Rasa Pakalniškienė -

Šitos situacijos niekas nenorėtų.... sunku pasakyti kaip iš tikro pasielgtume. Geriausia būtų nenualpti, o racionaliai ir ramiai ieškoti saugios išeities.

Žodžių: 20

situacijos komentaras

Adele Kripiene -

Situacija manau daugumai patirta.  Reikėjo atsisukti ir pasisveikinti, nesvarbu ar tai pažįstamas ar nematytas žmogus. Jei ir turėjo blogų kėslų žmogus, supras , kad esate pasitikinti savimi ir drąsi.

Žodžių: 28

Situacija

Asta Stonkuvienė -

Labai panaši situacija buvo ir man studijuojant Klaipėdoje.Buvo ruduo, nors ir nevėlu, bet  jau tamsu.Su kambarioke sėdome į  10 autobusą. Savo stotelę pravažiavome, autobusas pasuko mums jau nežinomu maršrutu,tad kai išlipome pradėjome eiti atgal.Tada pajutome, kad kažkas lyg sektų mums iš paskos.Atsisukome ir pastebėjime aukštą vyrą.Mums perėjus į kitą gatvės pusę jis ir gi taip padarė.Tada mus apėmė kažkokia baimė ir mes pradėjome bėgti, vyras iš paskos taip pat .Atrodė širdis išlėks lauk. Ir tik kai pribėgome centrinę gatvę, kuri buvo apšviesta ,pasijutome saugiau.Niekada nemėgstu vaikščioti tamsiu paros metu.

Žodžių: 97

SOS

Jolanta Putriuvienė -

1. Vieną kartą ir man buvo nutikę taip panašiai.

Grįžtant iš Vilniaus į Šiaulius pas mamą naktį, eidama, išgirdau greitus žingsnius iš paskos. Atsisukusi, pamačiau moterį. Ji sušuko, kad ji vejasi mane, nes aš pametusi pirštines...

Labai skaniai pasijuokėm abi (baimės akys didelės).

2. Vairuotojo pažymėjimą ir vairuoju jau kokį 15 metų ir gal daugiau... Bet visada yra nepasitikėjimas savimi toks, kai reikia pasistatyti mašiną daugiabučio gyvenamojo namo kieme. Atrodo, kad užkliudysiu kitas mašinas ir panašiai.

3. Daugumos yra situacija dėl nepasitikėjimo savimi pradėti vairuoti.

Pirmiausia reikia pasivažinėti vėlais vakarais su savo artimaisiais po savo apylinkės. Vėliau išvažiuoti į didesnius miestus.

Sėkmės.

Žodžių: 102

Situacija

Odeta Derkintienė -

Man irgi panaši situacija buvo nutikusi. Eidama į darbą anksti ryte, iš paskos jaučiu ,kad eina žmogus. Aš pradedu spartinti žingsnį ir tas žmogus eina greičiau. Jau pradeda kilti baimės jausmas,nerimas. Pradedu eiti dar greičiau, jaučiu tą žmogų spartinantį žingsnius. Jaučiu, kad visai šalia ir žmogus sako:

-Nebijok, aš kaimynas jūsų ,eime kartu?

Tai supratau , kad ne visada reikia supanikuoti,kad ne reikia pasiduoti panikai.

Žodžių: 66

Situacija

Vilma Jomantienė -
Sveiki,

Prieš 10 metų išsilaikiau vairavimo teises, bet lyg šiol nevairuoju. Gyvenimo aplinkybės susiklostė taip, kad dabar jau teks sėsti prie vairo. Aišku, prieš tai reikės prisiminti taisykles ir atnaujinti savo vairavimo įgūdžius. Ką gi, belieka pozityviai nusiteikti ir labiau pasitikėti savimi. Lauksiu padrąsinančių žodžių. Ačiū :)

Žodžių: 46

Situacija

Rita Gaučienė -

1. Pagal pateiktą situaciją - labai nesaugu vakarais vaikščioti vienai be palydinčio asmens.

Aš būčiau pasiskambinusi namiškiams ir paprašiusi, kad manęs ateitų pasitikti į traukinio stotį.

2. Teko mums abiem su vyru išgyventi tokioje situacijoje;

Vėlų vakarą  grįžinėjome iš svečių namo. Pačiame miesto centre, mums prieš mašiną į važiuojamąją dalį iššoko 4 jaunuoliai, kurie įtarėme buvo neblaivūs. Sustojome - juk ant  galvos žmonėms nevažiuosi. O jie pasiskirstė į abi puses po 2, ir pajutome, kad pradeda daryti visas 4 mašinos duris. Abu labai išsigandome, pasimetėme tokioje situacijoje, nes visiškai nesitikėjome, kad jie šitaip gali brautis į mašiną.  Bet staigiai  sureagavom ir Įsitikinę, kad jų nesužeisime, su vyru staiga greitai pradėjom važiuoti, kad jie nespėtų sulipti į mašiną. Jie pradėjo garsiai mus labai keikti, kad ,,pabėgome".  Buvo labai nemaloni situacija

Žodžių: 127

situacija.

Jolanta Adomauskienė -

Sveiki, situacija labai paprasta ir tuo pačiu ,, atsakymą beveik žinau, bet noriu padrąsinimo.

turiu problemą, kad kartais užmirštu kur buvau sutikusi žmones, Iš veidų prisimenu, bet nei vardo m nei pavardės negaliu prisiminti. Neseniai sutikau, vieną merginą, su kuria atrodo mokėmės paralelinėse grupėse. Bet negaliu prisiminti jos vardo ir ar tikrai buvom susitikusios ten, Ji manęs nekalbina, o man neduoda ramybės, kol neišsiaiškinsiu . Esu nusprendusi, kad kitą kartą susitikus būtinai ją pakalbinsiu, nežinau ar čia nepasitikėjimas savimi, ar gėda prisipažinti, kad užmirtu?:) 

AR MAN JĄ KALBINT, AR LAUKTI , KOL JI PATI MANE PAKALBINS?

Žodžių: 93

Situacija

Kristina Vanskevičienė -

1. Pateiktą situaciją esu išgyvenusi. Ėjau naktį į traukinių stotį, išgirdau žingsnius. Pradėjau skubėti. Mane pasivijo pažįstamas vaikinas ir pasiūlė panešti lagaminą. Paskui abu juokėmės iš mano nepasitikėjimo savimi. Vaikinas patarė nešiotis dujų balionėlį. Šiaip, dėl savo ramybės.

2.Turiu problemą: išsilaikiau teises, bet nevairuoju automobilio, nes nepasitikiu savimi.

3. Kol kas nieko naujo forume nėra paskelbta, todėl jokio patarimo kitiems negaliu duoti :)

Žodžių: 63

situacija

Irena Burvienė -

Situaciją reikėjo kontroliuoti nuo pradžių, kai pajautė , kad kažkas vyksta įtartino. Sustoti ir įsitikinti ar tai kelia pavojų, ar tai tik toks pat praeivis kaip ir ji.

Žodžių: 27

Mano situacija

Gitana Jurčienė -

Labas vakaras,

Vieną vėjuotą žiemos vakarą, apie 23 val. nuvažiavau su mašina prie vieno iš prekybos centrų esančio bankomato išsiimti  pinigų. Priėjusi prie bankomato pamačiau link manęs einančius du įtartinos išvaizdos jaunuolius, kurie žvalgėsi aplinkui ir tarpusavyje kažką kalbėjosi. Nerimo pagauta puoliau prie mašinos ir greitai nuvažiavau. Žinoma, pinigų neišsigryninau. Galbūt ir jie norėjo prieiti prie bankomato, o gal ir šiaip ėjo savais keliais, bet aš pritrūkau pasitikėjimo savimi ir išsigandau.

Žodžių: 71

Situacija.

Ilona Gasauskienė -

Pasitikint savimi siūlau giliai įkvėpus orą nusišypsoti ir pasisveikinti su nepažįstamuoju.

Žodžių: 11

PROBLEMĖLĖ SU PASKUTINE UŽDUOTIM:)

Jolanta Adomauskienė -

Sveiki, užstrigau prie paskutinės užduoties , nalaabai susigaudau ką toliau daryt?

Žodžių: 10