Emocinio intelekto įgūdžių ugdymas

1. PRATIMAS Nr.1 ,,MANO JAUSMAS’’

Įvadas. Kuo daugiau mes žinome apie savo  jausmus, tuo geriau galime kontroliuoti savo  ir suprasti kitų asmenų elgesį. Šis pratimas padeda dalyviams geriau suvokti savo emocijas ir išmokti jas apibūdinti. Jis taip pat skatina juos pagalvoti apie būdus, kaip patekti į tikslinę emociją, pavyzdžiui, laimės.

Kryptys. Paleisti šį pratimą seanso pradžioje arba po pertraukos, kai jūs ketinate pradėti naują seansą. Kai dalyviai ateis, paklauskite jų, kaip jie jaučiasi.

Dažniausiai dauguma žmonių pasakys, kad jie jaučiasi gerai. Kai visi atsakys, paklauskite, kodėl mes  beveik visada sakome, kad jaučiamės gerai, net jei taip nėra? Tada užsimegs pokalbis. Naudokite šiuos  klausimus:

- Ar jums lengva kalbėti apie savo jausmus? Jei ne, tai kodėl sunku?

- Ar jūs greitai pereinate nuo vieno jausmo prie kito?

Pasistenkite pradėti diskusiją. Paaiškinkite, kad ji yra naudinga  norint pažinti savo  jausmus, gebėti juos valdyti ar pakeisti. Jums gali padėti šie klausimai: ,,Ar manote, kad atėjote į užsiėmimus kupini jausmų? Ar dėl to jums sunku, ar lengva? Ar nustebino, kad turite tiek daug emocijų? Ar lengva pereiti iš vienos emocijos į kitą?’’