Pasitikėjimas savimi

1. Kas yra pasitikėjimas savimi?

Sąvoka "pasitikėjimas savimi", kaip dažnai naudojamas, yra savęs patikinimas savo asmeniniame sprendime, gebėjime, jėgoje ir kt. Jo/jos pasitikėjimas savimi padidėja, remiantis ankstesniais pasiekimais ir patirtimi. Pasitikėjimas savimi yra teigiamas įsitikinimas, kad ateityje pasitikintis savimi asmuo gali pasiekti tai, ko nori.

Pasitikėjimas savimi nėra tas pats kaip savigarba, kuri yra susijusi su savo vertės žinojimu. Pasitikėjimas savimi tiksliau yra tikėjimas savo gebėjimu pasiekti tikslus. Pasitikėjimo savimi sąvoka paprastai reiškia bendrą pasitikėjimą savimi. Pagal psichologinius tyrimus asmuo gali pasitikėti savimi, kai jis gali atlikti konkrečią užduotį (pvz., Paruošti gerą maistą ar parašyti gerą romaną). Asmuo, turintis pasitikėjimą savimi siekiant atlikti tam tikras užduotis, gali stokoti bendro pasitikėjimo savimi arba, priešingai, būti labai savim pasitikintis, nors jis neturi gebėjimo atlikti tam tikrą užduotį (pvz., Parašyti romaną). Tačiau šie du pasitikėjimo savimi būdai yra tarpusavyje susiję ir dėl šios priežasties juos galima lengvai sujungti į vieną.

Daugumai mūsų pasitikėjimas savimi, yra susijęs su tuo, ką norėtume daryti, bet jaučiamės pernelyg dėl to susirūpinę, nervingi ar nerimaujame. Taigi vienam asmeniui pasitikėti savimi siejasi su pasisakymu viešai, kitam tai žinojimas kaip tinkamai elgtis socialinėse situacijose, trečiam, tai gali reikšti, gebėjimą kreiptis į potencialius verslo partnerius. Bet kokia bebūtų situacija, kuri atskleidžia mūsų pasitikėjimo trūkumą, visada numanomas pasitikėjimo apibrėžimas siejamas su pasikliovimu užtikrintumu, gebėjimu nesinervinti  ir išlikti ramiu.

Kitas įprastas pasitikėjimo savimi apibrėžimas - tai būti įsitikinusiam, kad gausite tai, ko norite. Tai mokėjimas „pastovėti“ už save, asmeninę galią laikyti save lygiaverčiu kitiems ir elgtis taip, kad tai atsispindėtų. Nors jūs šiuo metu, gal būt, to nežinote, yra keletas pagrindinių veiksnių, dėl kurių jūs jausitės mažiau pasitikintis. Vienas svarbesnių  yra nekontroliuoti arba bent jau nejausti, kad kontroliuojate. Jei manote, kad situacijose, kuriose jaučiatės mažiau savimi pasitikintis, jūs beveik neabejotinai pripažįstate, kad bendras veiksnys yra tas jog jūs nekontroliuojate.

Štai kodėl jūs galite padidinti savo pasitikėjimą, repetuodami tam tikras situacijas: eidami į sceną, duodami interviu, laikydami egzaminą - visi šie dalykai gali būti tam tikru mastu surepetuoti, ir kuo daugiau jūs tai darysite, tuo labiau jausite užtikrintumą, kai "realiai" pateksite į situaciją.