Bendravimas ir elgesys

1. Žmogaus elgesys

Jei įsivaizduosite ledkalnį vandenyno viduryje, aiškiai matysite tik viršutinę jo dalį virš vandens. Galėsite tiksliai ją apibūdinti - koks aukštis, kokia viršūnės forma, koks  yra šlaitų paviršius ir kiek laiko užtruks, kad ją apeitumėte. Tačiau tai, ko mes negalime pamatyti, yra žemutinė ledkalnio dalis, esanti po vandeniu. Ji didesnis ir skiriasi nuo viršutinės dalies. Dėl to sunku jį visą įsivaizduoti, nes jis turi įvairių dalių. Jei norime išsamiai ištirti ledkalnį ir aiškiai jį išanalizuoti, mes turime pasinerti į vandenyną, kad suprastume šį keistą naują pasaulį.

Žmogaus elgesys paprastai yra panašus į ledkalnį. Kai susitinkate su asmeniu, galite pamatyti jo išvaizdą, šypseną ir veidą, galite išgirsti jo balsą ir netgi paliesti jį akimirkai. Tačiau neįmanoma pamatyti jo jausmų ir minčių, kitaip tariant, negalima pasiekti jo vidinio pasaulio. Norint atskleisti jo vidinį pasaulį, pirmiausia turime įgyti pasitikėjimą. Tai nėra paprastas dalykas, nes jūs turite geriau susipažinti. Mes pradedame geriau suprasti vieni kitus tik bendraudami.

Kai mes kalbame su kitais ar net patys su savimi, keičiasi informacija apie jausmus, mintis, viltis ir baimes. Mes bendraujame vartodami savo kalbą ir elgesį. Siekiant veiksmingai bendrauti, reikia ugdyti tokius gebėjimus, kaip informacijos suvokimas ir jos pateikimas kitiems.